ظرفیت فرآورش گاز ایران حدود 10 درصد افزایش می یابد

به گزارش مجله چایی، مدیر هماهنگی و نظارت بر فراوری شرکت ملی گاز ایران از ساخت 2 پالایشگاه جدید در مجموعه پارس جنوبی خبرداد و گفت: این پروژه ها ظرفیت فرآورش گاز را حدود 10 درصد افزایش می دهد.

ظرفیت فرآورش گاز ایران حدود 10 درصد افزایش می یابد

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسعود زردویان درباره تعمیرات و آمادگی زمستانی پالایشگاه ها گفت: مطابق برنامه سالانه، از ابتدای سال جاری با توجه به شرایط ویژه ای که در کشور بر اثر شیوع ویروس کرونا حاکم شده، برنامه های ویژه ای برای انجام تعمیرات اساسی و فعالیت های پیش بینی شده در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برنامه تعمیرات اساسی که بنا بود از نیمه فروردین ماه شروع گردد به یکم اردیبهشت ماه موکول شد و تا ابتدای آبان ماه ادامه می یابد و با اقدام هایی که اجرا شده برای فراوری گاز در فصل زمستان آمادگی کامل وجود دارد.

مدیر هماهنگی و نظارت بر فراوری شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه با شیوع ویروس کرونا در سال 99 شرایط ویژه ای برای تعمیرات اساسی در نظر گرفته شد و نتایج خوبی داشت، ادامه داد: ساخت 2 پالایشگاه جدید برای شیرین سازی گاز ترش فازهای 13، 22 و 24 پارس جنوبی، ظرفیت فرآورش گاز در این مجموعه را حدود 10 درصد افزایش می دهد که امیدواریم سال جاری از آن بهره مند شویم.

زردویان با بیان اینکه با افزایش حدود 10 درصدی مقدار فرآورش، اکنون فرآورش گاز به بالاتر از یک میلیارد مترمکعب رسیده و مقدار خوراک پالایشگاه ها نیز رقمی در همین حدود است، گفت: سال جاری، امکان فضای صادرات فراهم می گردد و نتایج حاصل از صادرات گاز به دلیل توجه و تعهد نیروهای عملیاتی در شرایط سخت به ویژه شیوع ویروس کرونا، بسیار ارزشمند و ستودنی است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 733

به "ظرفیت فرآورش گاز ایران حدود 10 درصد افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت فرآورش گاز ایران حدود 10 درصد افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید