فرهود جلالی کندلوسی خواننده موسیقی مازندران درگذشت

به گزارش مجله چایی، تهران (پانا) - فرهاد جلالی کندلوسی از هنرمندان و پژوهشگران با سابقه موسیقی مازندران روز پنجشنبه هفدهم تیرماه بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

فرهود جلالی کندلوسی خواننده موسیقی مازندران درگذشت

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرهود جلالی کندلوسی فعال فرهنگی که نزدیک به سه دهه کوشش های اثرگذاری برای احیای فرهنگ بومی مازندران انجام داد و نقش پررنگی در برجسته سازی آیین های مازندران طی 2 دهه اخیر داشت، بعدازظهر پنجشنبه 17 تیر در سن 56 سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت.

زنده یاد جلالی کندلوسی نوازنده و خواننده موسیقی مازندران بعدازظهر دیروز در سفر به زادگاهش روستای کندلوس بر اثر ایست قلبی درگذشت. این در حالی است که پیکر او امروز در زادگاهش به خاک سپرده خواهد شد.

جلالی کندلوسی شاعر، نوازنده لَلِه وا و خواننده موسیقی بومی مازندران بود و در دهه 70 و 80 با انتشار آلبوم های پارپیرار 1، 2، 3 و 4 که شامل شعرخوانی های محلی او بود نظر علاقه مندان به فرهنگ و هنر مازندرانی را به خود جلب کرد.

او علاوه بر چهارگانه پارپیرار که به ترتیب پارپیرار 1 (1378)، ناری ناری کا (1380)، شیوَنگ (1382) و اسری نام داشتند، در سال 1383 آلبوم از کپاچین های البرز را هم منتشر نموده بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1200

به "فرهود جلالی کندلوسی خواننده موسیقی مازندران درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهود جلالی کندلوسی خواننده موسیقی مازندران درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید