نشست مجازی اتحادیه عرب با موضع بررسی پیامد های کرونا

به گزارش مجله چایی، اتحادیه عرب از وزاری بهداشت کشور های عضو خواست تا در نشست مجازی ویژه بررسی پیامد های ویروس کرونا حضور داشته باشند.

نشست مجازی اتحادیه عرب با موضع بررسی پیامد های کرونا

به گزارشبه نقل از روسیا الیوم، اتحادیه عرب از وزرای بهداشت کشور های عربی خواست تا در نشست مجازی روز چهارشنبه به منظور بررسی چالش ها و پیامد های ویروس کرونا مشارکت کنند.

هیفاء ابو غزاله، معاون بخش امور اجتماعی در بیانیه ای که در پایگاه اتحادیه عرب قرارداد، گفت: این نشست در چارچوب رایزنی درباره برخورد با پیامد های همه گیری ویروس کروناست.

وی افزود: این نشست با هدف افزایش همکاری و هماهنگی ها میان وزارتخانه های بهداشت کشور های عربی برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا از طریق اجرای تدابیر پیشگیرانه متناسب با حمایت مردم از این بیماری خطرناک است؛ یک بیماری که تهدیدی جدی برای بهداشت عمومی و امنیت بهداشتی کشور ها شده و پیامد های اقتصادی و اجتماعی متعددی به دنبال داشته است.

اتحادیه عرب این نشست را با توجه به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا، ابتلای کادر درمانی و حتی فوت برخی از پزشکان و کمبود تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در کشور های عضو برگزار خواهد کرد و نتایج آن به صورت سازوکاری معین در وزارتخانه ها و دفاتر اجرایی، عملی خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: حفظ سلامت شهروندان از مهمترین اولویت های اتحادیه عرب است.

همچنین در این نشست ابتکار عمل ویژه برقراری تعادل بهداشتی در سایه بحران کرونا در کشور های عضو که با همکاری دفتر منطقه ای صندوق اسکان سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی تدوین شده مطرح می شود.

آمار منتشر شده از سوی مقامات کشور های عربی نشان می دهد پس از پشت سر گذاشتن موج اول همه گیری ویروس کرونا و رعایت نشدن تدابیر پیشگرانه از سوی دولت و مردم آمار ابتلای مردم به این بیماری دوباره اوج گرفته است که نیازمند تدابیری ویژه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 504

به "نشست مجازی اتحادیه عرب با موضع بررسی پیامد های کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست مجازی اتحادیه عرب با موضع بررسی پیامد های کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید