پیشتازی عبدالمجید تبون در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر

به گزارش مجله چایی، ایسنا نوشت: با انجام بخشی از شمارش آراء در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، کمپین انتخاباتی عبدالمجید تبون، نخست وزیر پیشین این کشور اعلام پیروزی کرد.

پیشتازی عبدالمجید تبون در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، محمد لعقاب، مدیر رسانه ای ستاد انتخاباتی عبدالمجید تبون امروز (آدینه) اعلام نمود که آنالیز نتایج آراء در بعضی شعب اخذ رأی نشان می دهد که تبون با کسب 64 درصد از کل آراء پیروز انتخابات ریاست جمهوری الجزایر است.

وی اضافه نمود: تبون به تنهایی نیمی از آراء را در 35 استان از مجموع 48 استان کشور به خود اختصاص داده است.

با شروع شمارش آراء در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر، رسانه های این کشور نیز اعلام نمودند که نتایج اولیه از پیشتازی عبدالمجید تبون حکایت دارد.

این درحالی است که هیئت مستقل انتخابات الجزایر میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری روز پنجشنبه را 41.14 درصد اعلام نمود که کمترین میزان ثبت شده در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری این کشور است.

از سوی دیگر، کمپین های انتخاباتی عبدالعزیز بلعید رئیس جبهه المستقبل، عبدالقادر بن قرینه، رئیس جنبش سازندگی ملی و عزالدین میهوبی، معاون دبیرکل جمعیت ملی دموکرات نیز اعلام نمودند که این افراد به همراه تبون به دور دوم انتخابات راه یافته اند.

انتظار می رود که هیئت مستقل انتخابات امروز نتایج رسمی اولیه انتخابات ریاست جمهوری الجزایر را اعلام نموده و پس از آن شورای قانون اساسی نیز نتایج نهایی را طی یک هفته اعلام می نماید.

پنج کاندیدای رقیب در این انتخابات عبدالعزیز بلعید، علی بن فلیس کاندیدای حزب پیشگامان آزادی، عبدالمجید بتون کاندیدای آزاد، عبدالقادر بن قرینه و عزالدین میهوبی هستند که همگی ارتباطات جدی با دولت عبد العزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور مستعفی این کشور داشته یا حامی وی بوده و یا پست های مهمی در دولت وی داشته اند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 98

به "پیشتازی عبدالمجید تبون در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی عبدالمجید تبون در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید