خبرنگاران مردم، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت ها را جدی بگیرند

به گزارش مجله چایی، ارومیه- خبرنگاران- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به آغاز واکسیناسیون علیه کرونا در کشور، گفت: با وجود آغاز واکسیناسیون مردم و مسوولان سهل انگاری نکنند و ضروری است برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید 19 تمامی دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت ها را رعایت و اجرا کنند.

خبرنگاران مردم، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت ها را جدی بگیرند

علی مصطفوی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری آذربایجانئ غربی با قدردانی از مردم به خاطر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت ها ، ادامه داد: امیدواریم در نوروز امسال نیز همچون سال گذشته مردم در مسافرت های احتمالی و دید و بازدیدهای خود تمامی دستورالعمل های بهداشتی را راعیت کنند تا شاهد افزایش شیوع این بیماری در کشور نباشیم.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی استان نیز خواست تا در ایام تعطیلات نوروزی ضمن آمادگی کامل برای مقابله با حوادت غیر مترقبه ، حفاظت فیزیکی ادارات را نیز با جدییت مد نظر داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه انتخابات در کشور گفت: انتخابات و نهادینه کردن آن یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است و ما بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هر سال شاهد برگزاری یک انتخابات در کشور هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی به تشریح تاریخچه انتخابات در کشور در ادوار مختلف پرداخت و گفت: در کشور ما انتخابات را می توان به سه دوره تاریخی تقسیم کرد، دوره اول تا انقلاب مشروطه است که در آن رای مردم هیچ ارزشی نداشت.

مصطفوی دوره دوم انتخابات در کشور را از مقطع زمانی انقلاب مشروطه تا پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مطرح نمود و اضافه کرد: در این دوره نیز با وجود اینکه انتخابات در کشور برگزار می شد ولی نتایج این انتخابات ها نشان می داد انتخابات در کشور فرمایشی است و مردم هیچ نقشی در انتخاب افراد نداشتند و نقش مردم تشریفاتی بود.

وی دوره بعدی انتخابات را انتخابات بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دانست و اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بیشترین اصول و فصول قانون اساسی کشور به رای مردم و انتخابات اشاره دارد و مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم ، در انتخاب و یا انتصاب مسئولان نظام اسلامی نقش دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی انتخابات را نماد واقعی دموکراسی در کشور مطرح نمود و اضافه کرد: حضور و مشارکت مردم در انتخابات ، انقلاب اسلامی را در برابر تهدیدهای دشمنان بیمه کرده و اقتدار نظام اسلامی را به جهانیان نشان می دهد.

مصطفوی با اشاره به در پیش رو بودن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور، گفت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر در 48 شهر و شوراهای اسلامی روستا در 2172 روستای استان برگزار می شود.

وی با اشاره به آمادگی استان برای برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات، گفت: برای اخذ آرای مردم در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 3 هزار رو 512 شعبه اخذ رای و برای انتخابات ریاست جمهوری 2 هزار رو 962 شعبه اخذ رای در استان پیش بینی شده که بعد از تصویب هیات های اجرایی نهایی می شوند.

وی گفت: تدابیر لازم ازطرف وزارت کشور جهت ثبت نام الکترونیکی داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اندیشیده شده و کاندیداها می توانند با نصب نرم افزار معرفی شده توسط وزارت کشور در گوشی تلفن همراه خود و یا رایانه شخصی در این انتخابات ثبت نام کرده و تنها برای تایید نهایی ثبت نام در فرمانداریها حضور پیدا کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 958

به "خبرنگاران مردم، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت ها را جدی بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردم، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت ها را جدی بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید