10 شهر تاریخی و افسانه ای در آلمان

به گزارش مجله چایی، آلمان دارای مجموعه ای از شهرهای تاریخی است که در سراسر این کشور پراکنده شده اند. اغلب این شهرها طی قرون وسطی ساخته شده اند و تا به امروز شاهد درگیری ها، جنگ ها و تنش های تاریخی زیادی بوده اند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا مروری هرچند کوتاه بر این میراث های باقیمانده از اعصار گذشته بیاندازیم.

10 شهر تاریخی و افسانه ای در آلمان

با تور آلمان لحظه آخری ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

در این مطلب 10 شهر خوش منظره و تاریخی با ظاهری خیره نماینده و افسانه ای را معرفی می کنم که هرکدام برای تعطیلات آخر هفته و کوتاه مدت بسیار عالی هستند. پس اگر روزی به کشور صنعتی و زیبای آلمان سفر کردید حتما یکی از این شهرها را برای بازدید مد نظر داشته باشید.

10. رودزهایم آم راین (Rüdesheim am Rhein)، ایالت هسن

شهر رودزهایم آم راین(Rüdesheim am Rhein) بر روی تنگه ی راین تاسیس شده است و به عنوان میراث دنیای تحت حفاظت سازمان دنیای یونسکو قرار گرفته است. ویژگی شاخص این شهر تعداد زیادی ساختمان نیمه چوبی است که به روش سنتی آلمانی ساخته شده اند.(half-timbered)

9. روتنبرگ (Rothenburg)، بایرن

شهری قرون وسطایی که در قرن 10 میلادی ساخته شده است. این شهر بر روی جاده ای رومانتیک قرار گرفته است که یک جهت زیبا و خوش منظر را به سمت بایرن فراهم می نماید. روتنبرگ در فلاتی مشرف به رودخانه توبر قرار گرفته است و دارای مجموعه ای از ساختمان های تاریخی است که به خوبی حفظ شده اند. این شهر یکی از زیباترین و قابل توجه ترین توقفگاه ها بر روی Romantic Road است که اطراف آن را دیواره های دفاعی قرون وسطایی و موزه های بیشماری همچون موزه جنایی و موزه اسباب بازی و عروسک احاطه نموده است. پس با این وجود ارزش بازدید از این شهر دوچندان می شود.

8. لوبک (Lübeck)، اشلسویگ-هولشتاین (Schleswig-Holstein)

برای بیان ارزش شهر لوبک همین بس که تحت حفاظت سازمان دنیای یونسکو قرار گرفته است. این شهر جزیره ای تاریخی، یکی از زیباترین شهرهای سراسر آلمان محسوب می شود که بر روی رودخانه Trave تاسیس شده است. شهر لوبک برای معماری های آجری گوتیکی اش مشهور است. بیشتر بناهای این شهر طی قرون 14 و 15 میلادی ساخته شده اند. گردشگران می توانند علاوه بر تماشای معماری های خیره نماینده، از موزه های متنوع که به معرفی تاریخی دراماتیک این شهر دلفریب می پردازند هم بازدید نمایند.

7. دینکلزبول(DinkelsbUl)، بایرن

دینکلزبول، شهر دیگری که بر روی جاده ای به اسم رومانتیک، که در سراسر بایرن کشیده و جهتی خوش منظره را برای مسافران فراهم می نماید قرار گرفته است. این شهر طی اصلاحات پروتستان یکی از معدود شهرهایی بود که به طور مساوی متحمل تفتیش عقاید مذهبی از طرف کاتولیک های رومی و شهروندان پروتستان شد. سرتاسر این شهر کوچک مثال زیبایی از سبک هنری گوتیک، رومی و آلمان رنسانس است.

6. مایسن، زاکسن

شهر مایسن بر روی سرچشمه رودخانه البه واقع شده است. این شهر تاریخی کوچک با ساختمان هایی که در اطراف مجموعه ای عظیم و قرن پانزدهمی واقع شده اند، جلوه خاصی دارد. مایسن به خاطر ظروفی که از سراسر دنیا جمع آوری شده اند مشهور است. در اطراف این شهر قدیمی سرگردان شوید ، ظروف مایسن را خریداری کنید و در نهایت سوار یک قایق تفریحی از تورهای هیجان انگیز بر روی رودخانه البه لذت ببرید.

5. کوکهم (cochem)، راینالد-فالتز (Rhineland-Palatine)

جذابیت های شهر کوکهم به همراه معماری های تاریخی اش که از قرون وسطی تا اواخر قرن 19 را در برمی گیرد تا به امروز به خوبی حفظ شده اند. کاخ شاهنشاهی کوکهم که بر روی ارتفاعات یک تپه بنا شده است، از جمله گیراترین و قابل توجه ترین مکان های است که در این شهر وجود دارد. کوکهم در در ه موصل(musel) که ناحیه ای پر از باغ های انگور است قرار گرفته است. از معماری ها و چشم انداز های زیبا بازدید کنید و یک وعده غذای شوالیه ای در کاخ سلطنتی میل کنید که تجربه ای هیجان انگیز است. این شهر کوچک است، اما مکان های بیشماری برای تماشا و بازدید در آن وجود دارد که می تواند برای یک آخر هفته به یاد ماندنی مناسب باشد.

4. قلعه لیختن اشتاین (Lichtenstein)، هونایو(Honau)، بادن-ووتمبرگ

جاذبه اصلی، یک قلعه مجلل واقع در صخره های رشته کوه های زیبای سوابی است. اولین قلعه این ناحیه در قرن 13 میلادی ساخته شد. کاخ کنونی ترکیبی قرن نوزدهمی از یک شکارگاه(اقامتگاه شکاری) است که متعلق به شاه فردریک از گوتنبرگ و برادرزاده اش بوده است. بازدید نمایندگان این اجازه را دارند که این قلعه را هم از داخل و هم از بیرون کاوش نمایند. مهمتر از همه، یک جهت طنابی قلعه لیختن اشتاین است که امکان بالارفتن و ماجراجویی را برای توریست ها فراهم می نماید. در تورهای راهنما، بازدید نمایندگان می توانند به تماشا و کشف اتاق های مجلل پر از نقاشی های قرون وسطایی، اسلحه خانه ، نقاشی های دیواری و شیشه های رنگ آمیزی شده بپردازند. این قلعه به صورت کامل با مبلمان های قرون وسطایی مبله شده است. نیازی به گفتن نیست که یک دید پانوراما از کوهستان سوابی برای شما در این ناحیه فرهم خواهد بود.

3. کوئدلیندبورگ (Quedlinburg)، زاکسن-آنهالت

شهر زیبای قرون وسطایی که بر رویکوه های هارتس واقع شده است و به عنوان میراث دنیای تحت حفاظت کامل سازمان دنیای یونسکو قرار گرفته است. قلعه عظیم و مجلل در بالای تپه مشرف به شهر و مجموعه ای از مناظر پر زرق و برق و زیبا است. مهمتر از همه، جاده های خوش منظره رومی است که منتهی به داخل و خارج شهر می شود و دیدی پانوراما و کامل از کوه ها را برای لذت بردن مسافران پدید آورده است. تاریخ این شهر به قرن 10 میلادی بر می شود، بنابراین به خوبی می توان مشاهده کرد که در طول یک هزار سال تاریخ، از آن به خوبی محافظت شده و در معماری آن به خوبی مشهود است.

2. لیندو (Lindau)، بایرن

شهر لیندو در جزیره ای بر روی دریاچه کنستانس تاسیس شده و طبق اسناد موجود، قدمت آن به قرن 9 میلادی بر می شود. این شهر درهمسایگی خط مرزی سوییس و اتریش واقع شده است. در این ناحیه می توان کوه Pfänder اتریش را در پس زمینه مشاهده کرد. شهر لیندو یک مقصد توریستی محبوب به شمار می رود، چرا که محیط طبیعی آن به همان خوبی مراکز تاریخی آن است که به بناها و خیابان های قرون وسطایی اش افتخار می نماید. این شهر دلفریب توسط قایق قابل دسترسی است و همین موضوع در طول جهت سرگرمی و ماجراجویی جالبی را فراهم می نماید. ویژگی جالب بندر تاریخی لیندو وجود یک مجسمه زیبای شیر است که نماد باواریا محسوب می شود.

1. هایدلبرگ (Heidelberg)، بادن-وورتمبرگ

هایدلبرگ، مقصد توریستی بسیار محبوبی محسوب می شود که به واقع می شود آن را مشابه یک کارت پستال زیبا و چشم نواز در نظر گرفت. جاذبه های عمده و اصلی این شهر بناهای تاریخی دوران باروک و قرون وسطی هستند که شامل خرابه های به جا مانده از قلعه مشهور رنسانس می شود. همچنین قدیمی ترین دانشگاه کشور آلمان دانشجویان و دانشمندان زیادی را به سمت این شهر جذب می نماید. بنابراین، این شهر پر از رویدادهای دوست داشتنی است که باعث می شود آهنگ حرکت در این شهر، برخلاف شهرهای کوچک تر سریع باشد. شهر هایدلبرگ مکانی عالی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته است. جهتهای پیاده روی رومانتیک متنوع، جاذبه های بیشمار و رستوران های دنج، همه و همه یک سفر به یادماندنی و هیجان انگیز را برایتان رقم خواهد زد. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما خوانندگان خبرنگاران قرار گرفته باشد. نظرات خود را با ما در میان بگذارید. منبع: placestoseeinyourlifetimeمنبع: کجارو
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 210

به "10 شهر تاریخی و افسانه ای در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 شهر تاریخی و افسانه ای در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید