ارونقی: 80 درصد واکسن های وارداتی در 2 ماه اخیر خریداری شده اند

به گزارش مجله چایی، مهرداد جمال ارونقی با بیان اینکه واکسن های وارداتی در حداقل زمان وارد کشور می شوند، گفت: نزدیک به 80 درصد واکسن های وارد شده به کشور ظرف دو ماه گذشته انجام شده است.

ارونقی: 80 درصد واکسن های وارداتی در 2 ماه اخیر خریداری شده اند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مهرداد جمال ارونقی، معاون فنی و گمرکی سازمان گمرک ایران با اشاره به ورود دو میلیون دوز واکسن در روز سه شنبه گفت: با ورود این محموله، 55 محموله واکسن وارد کشور شده است و جمع واکسن هایی که از گمرک تا به امروز ترخیص شده است به 60 میلیون و 323 هزار و 606 دوز می رسد.

وی از طبقه بندی واکسن های وارداتی در 9 دسته گفت و بیان نمود: واکسن چینی سینوفارم به مقدار 32 محموله و بیش از 50 میلیون دوز، از ژاپن سه محموله و دو میلیون 911 هزار دوز، از ایتالیا یک میلیون و 452 هزار دوز، آسترازنکا از چین یک میلیون و 449 دوز، از روسیه واکسن اسپوتنیک 12 محموله به مقدار یک میلیون و 345 هزار دوز، آسترازنکا از روسیه به تعداد دو محموله و 963 هزار دوز، یک محموله از کره جنوبی به تعداد 700 هزار دوز و از اتریش دو محموله آسترازنکا به تعداد 650 هزار و نهایتاً از هندوستان یک محموله 125 هزار دوز واکسن بهارات را وارد کردیم.

معاون فنی و گمرکی سازمان گمرک ایران توضیح داد: تمام واکسن های اشاره شده در حداقل زمان ممکن و با کمترین تشریفات وارد کشور شده است تا امر واکسیناسیون در کشور تسریع گردد.

وی درباره محموله های آینده واکسن اظهار کرد: اینکه چه مقدار واکسن قرار است خریداری و وارد کشور گردد به وسیله وزارت بهداشت برنامه ریزی می گردد. نزدیک به 80 درصد واکسن های وارد شده به کشور ظرف دو ماه گذشته انجام شده است و 20 درصد از آن ها در ماه های قبل وارد کشور شده است.

جمال ارونقی از واردات واکسن با سرعت زیاد به کشور اطلاع داد و اشاره نمود: محموله های پنج میلیون دوزی که به وسیله هلال احمر خریداری شده است در حال واردات است و در مهر ماه هم 30 میلیون دوز هم خود هلال احمر وارد خواهد نمود.

وی از اعطای مجوز برای واردات واکسن جانسون اند جانسون اطلاع داد و گفت: به احتمال زیاد ظرف هفته آینده این واکسن وارد کشور خواهد شد، اما گمرک به صورت دقیق از زمان واردات واکسن اطلاع ندارد و معمولاً 24 ساعت قبل، از این موضوع آگاه می گردد.

منبع: رادیو مصاحبه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مهر 1400 بروزرسانی: 7 مهر 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1257

به "ارونقی: 80 درصد واکسن های وارداتی در 2 ماه اخیر خریداری شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارونقی: 80 درصد واکسن های وارداتی در 2 ماه اخیر خریداری شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید