علت موفقیت کره جنوبی، ژاپن و چین در کرونا، چرا شرایط ایتالیا بحرانی است؟

به گزارش مجله چایی، معاون وزیر بهداشت گفت: شیب مرگ و میر مبتلایان به کرونا در آمریکا بسیار تند است و این موضوع نشان می دهد که آن ها با تاخیر به شناسایی و تشخیص مبتلایان اقدام نموده اند.

علت موفقیت کره جنوبی، ژاپن و چین در کرونا، چرا شرایط ایتالیا بحرانی است؟

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علی اکبر حق دوست معاون آموزش وزارت بهداشت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با بیان اینکه اگر بتوانیم تست ةای بیشتری از افراد جامعه بگیریم موارد مبتلایان بیشتری شناسایی می گردد گفت: بالا رفتن تعداد فوتی ها این است که اپیدمی تشدید یافته است.

وی با اشاره به کنترل خوب کشور چین در زمینه بیماری کرونا شرح داد: ایتالیا و اسپانیا شرایط وخیمی تری نسبت به آمریکا دارند به طوری که زمزمه های شیوع کرونا از حدود 20 اسفندماه در آمریکا آغاز شد و از از آنجا بین آمریکا و چین ارتباطات و مراودات زیادی وجود دارد آمریکا نتوانست تعداد مبتلایان را به خوبی شناسایی کند و زمانی که در نیویورک اپیدمی شدید شد تمام کشور آمریکا به تکاپو افتاد.

حق دوست گفت: مرگ های آمریکا شیب تندی به نسبت مبتلایان دارد احتمالاً در روز های ابتدایی در آمریکا موضوع جدی گرفته نشد، شیب مرگ و میر ها در آمریکا بسیار تند است لذا این موضوع نشان می دهد که آن ها با تاخیر به شناسایی و تشخیص مبتلایان پرداخته اند.

*زیرساخت های ضعیف بهداشتی آمریکا

حق دوست با اشاره به افزایش مرگ های روز افزون آمریکا شرح داد: کشور های اروپایی و امریکایی در پوشش بیمه ای مبتلایان به ویروس کرونا ناتوان هستند، از آمریکا به عنوان یک کشور قدرتمند انتظار داشتیم تا شیب تند در تعداد مبتلایان و فوتی ها نداشته باشد. زیرساخت های بهداشتی آمریکا ضعیف است و به همین دلیل اوضاع در این کشور خوب نیست.

*محدودیت استفاده از کیت در ایتالیا

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه نمی توان نمره خوبی به سیستم سلامت آمریکا داد گفت: آمریکا در شاخص امید به زندگی نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی عقب تر است، لذا موضوع در آمریکای شمالی جدی است، ساختار درمان در آمریکا با اروپا متفاوت است و این کشور ها نگاه سوسیالیستی به سلامت دارند.

این اپیدمیولوژیست اضافه کرد: ایتالیا در استفاده از کیت تشخیص محدودیت دارد به طوری که آن را به صورت فراگیر انجام نمی دهد، در این کشور با بحث فرسودگی نیروی انسانی مواجهیم و پزشکان و پرستاران وقتی به فرسودگی می رسند توان کار خود را از دست می دهند که این موضوع سبب افزایش مرگ و میر می گردد، ایتالیا یکی از کشور هایی است که پیرترین جمعیت جهان را دارد.

*عملکرد پیروز کره جنوبی

حق دوست با اشاره به اینکه کره جنوبی در مدیریت ویروس پیروز عمل نموده است اضافه کرد: این کشور با شیب ملایمی بیماری را طی می نماید و مدیریت خوب کنتال بیماری مانع به وجود آمدن پیک های بعدی شده است.

وی گفت کرد: کره جنوبی، چین و ژاپن تجربه ویروس سارس را داشتند و این موضوع به آن ها یاری بسیار زیادی کرد، آن ها مانور خوبی را داشتند و توانستند از تجربیات خود به خوبی استفاده نمایند، این کشور از سیاست ایزولاسیون بخوبی استفاده کرد و هر فرد مثبتی را که پیدا می کرد به شناسایی اطرافیانش و ایزوله کردن آن ها می پرداخت و مانع پخش بیماری می شد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: کره جنوبی در تعداد مرگ ها فرایند ثابتی را پیدا نموده است این کشور امکانات ارائه خدمات پیشرفته را دارد به طوری که توانسته خدمات بسیار خوبی را به مبتلایان ارائه دهد.

وی با اشاره به عملکرد خوب و انگیزه بالای کادر درمان و بهداشت ایران گفت: خوشبختانه هنوز ما به فرسودگی نیروی انسانی نرسیده ایم.

این اپیدمیولوژیست بیان نمود: سرعت افزایش بیماران ما سرعت قابل قبولی دارد لذا فرایند مرگ و میر ها در مقایسه با سایر کشور ها شیب ملایمی دارد و خیلی بالا نرفته است، ما توانستیم این شیب را سریع کنترل کنم.

حق دوست با شاره به راه اندازی 60 آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا اضافه کرد: ما هم همانند کره جنوبی به دنبال شناسایی و ایزوله کردن افراد مبتلا هستیم، تقریبا بیشتر تخت های بیمارستانی آماده پذیرش بیماران مبتلا به کرونا بودند، اما هر لحظه ممکن است شیب تغییر کند و شیوع این بیماری ادامه دارد.

وی در انتها با بیان اینکه فرایند بیماریابی در کشور ادامه دارد گفت: بیماران باید احساس مسؤولیت نمایند در خانه بمانند و به توصیه های بهداشتی عمل نمایند و در صورت لزوم در نقاهتگاه حضور یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 351

به "علت موفقیت کره جنوبی، ژاپن و چین در کرونا، چرا شرایط ایتالیا بحرانی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت موفقیت کره جنوبی، ژاپن و چین در کرونا، چرا شرایط ایتالیا بحرانی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید