جانسون اعتراف کرد

به گزارش مجله چایی، فارس نوشت: نخست وزیر انگلیس در مصاحبه ای اذعان کرد دولت او در هفته ها و ماه های اول شیوع ویروس کرونا اشتباهاتی داشته است و می توانست اقدامات پیشگیرانه را به شکل متفاوتی انجام دهد.

جانسون اعتراف کرد

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، جانسون در مصاحبه ای گفت: این [بیماری] چیز جدیدی بود که ما آن طور که باید در هفته ها و ماه های اول آن را درک نکردیم.

نخست وزیر انگلیس اضافه کرد: چیزی که نتوانستیم متوجه شویم این بود که این بیماری تا چه حد می تواند در حالی که هیچ علائمی ندارد از فردی به فرد دیگر منتقل شود.

او در ادامه گفت: فکر می کنم منصفانه باشد که بگویم چیزهایی هست که باید درباره کنترل آن در مراحل اولیه [شیوع] یاد بگیریم. شاید کارهایی بود که باید به شکل متفاوتی انجام می دادیم.

جانسون تأکید کرد با انجام تحقیقاتی درباره نحوه عملکرد دولت انگلیس در قبال شیوع ویروس کرونا موافق است اما این تحقیقات باید زمان دیگری موکول شود و در حال حاضر تمام تمرکز دولت باید بر روی مهار این بیماری باشد.

این اظهارات نخست وزیر انگلیس در حالی صورت می گیرد که او هفته گذشته در جلسه در مجلس انگلیس بابت بی اعتنایی به گزارش های هشداردهنده درباره شیوع موج دوم کرونا مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

در این جلسه، کر استارمر رهبر حزب کارگر انگلیس گفت، جانسون باید تمام توصیه های این گزارش را که توسط پاتریک والاس مشاور امور علمی دولت انگلیس تهیه شده است عملی کند.

با این حال جانسون پاسخ داد وزرای دولتش به اطمینان یافتن از اینکه ظرفیت بیمارستان ها تکمیل نمی شوند اکتفا خواهند کرد.

37 دانشمند و دانشگاهی مطرح انگلیسی گزارشی را در نشریه آکادمی علوم پزشکی منتشر کردند که مسئولیت تهیه و نگارش آن بر عهده پاتریک والاس قرار داشت.

کارشناسان انگلیسی در این گزارش هشدار دادند در صورت عدم آمادگی برای روبرو شدن با موج دوم کرونا احتمال آن وجود دارد که تا 120 هزار نفر در فصل زمستان جانشان را از دست بدهند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 590

به "جانسون اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید