آغاز موج تازه کرونا در بعضی کشور ها و رکوردزنی های آمریکا

به گزارش مجله چایی، تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا از پنج میلیون نفر فراتر رفته و کشور هایی نظیر انگلیس و یونان درگیر موج تازه ابتلا هستند.

آغاز موج تازه کرونا در بعضی کشور ها و رکوردزنی های آمریکا

به گزارش ایسنا، همچنین بر اساس آمار رسمیِ کشور ها تا به امروز بیش از نیمی از مبتلایان به بیماری کووید 19 در سه کشور آمریکا، برزیل و هند شناسایی شده اند.

در حالیکه روز گذشته (یکشنبه) نیوزیلند صدمین روز بدون مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را پشت سر گذاشت، اما مسئولان با توجه به بازگشت موج تازه ای از ابتلا در بعضی کشورها، همچنان شهروندان را به رعایت توصیه های بهداشتی دعوت می نمایند.

اشلی بلومفیلد، مدیرکل سازمان بهداشت نیوزیلند می گوید: این روز نقطه عطف مهمی است، اما نباید به خاطر آن مغرور شد و احتیاط را کنار گذاشت. در حال حاضر 23 بیمار کووید19 در نیوزیلند شناسایی شده اند که همه خارج از کشور و در سفر مبتلا شده اند و در قرنطینه به سر می برند.

از سوی دیگر تجربه ویتنام که حدود 90 روز را بدون شناسایی مورد جدید ابتلا پشت سر گذاشت و اکنون دوباره سخت درگیر مقابله با شیوع کرونا و گسترش بیماری کووید19 است، زنگ خطری را برای بسیاری از کشور ها به صدا درآورد.

ویتنام تنها نمونه نیست. انگلیس نیز یکی از درگیرترین کشور های اروپا با پاندمی کرونا به شمار می رود و با 312 هزار و 500 مورد ابتلا تا روز یک شنبه پس از اسپانیا در صندلی دوم کشور های این قاره واقع شده است.

محدودیت ها و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در انگلیس از حدود دو ماه پیش موارد جدید ابتلا را به شکل محسوسی کاهش داد، اما ظاهرا موج تازه ای از ابتلا به راه افتاده که علت های اصلی آن گشایش ها و سفر های تابستانی عنوان می گردد.

وزارت بهداشت انگلیس روز یکشنبه خاطرنشان کرد در شبانه روز گذشته هزار و 62 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور شناسایی شده و این نخستین بار در یک ماه و نیم گذشته است که موارد ابتلای روزانه از هزار نفر فراتر رفته است. یک روز قبل تعداد موارد جدید ابتلا 758 مورد ثبت شده بود.

با وجود این بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور بار دیگر بر ضرورت بازگشایی مدرسه ها تاکید نمود و این کار را اولویت ملی خواند. او در یک پیغام توئیتری تاکید نمود بسته ماندن مدرسه ها بیش از آنچه قطعا ضروری باشد به لحاظ اجتماعی غیرقابل تحمل و از نظر اخلاقی غیرمسئولانه است.

یکی دیگر از کشور های اروپایی که گرفتار موج جدید و شدید شیوع کرونا شده یونان است که به خاطر مهار نسبی پاندمی و وابستگی شدید به درآمد گردشگری از ابتدای تعطیلات تابستانی برای فعالیت مجدد بسیاری از کسب و کار ها مجوز صادر کرد.

تاگس شاو، وب سایت کانال یک تلویزیون آلمان به نقل از یکی از مسئولان دولت یونان گزارش داد که در شبانه روز منتهی به عصر روز گذشته (یکشنبه) 203 مورد ابتلای جدید شناسایی شده که بالاترین میزان روزانه از شروع بحران کرونا در ماه فوریه است. در شبانه روز گذشته موارد جدید ابتلا در آلمان 555 مورد بوده و این درحالیست که یونان حدود 10 میلیون و 700 هزار نفر و آلمان بیش از 83 میلیون نفر جمعیت دارد.

نیمی از مبتلایان در آمریکا، برزیل و هند

براساس گزارش جدید دویچه وله، ایالات متحده آمریکا که از نخستین هفته های همه گیری دنیای کرونا درگیرترین کشور دنیا با بیماری کووید19 بوده همچنان در این صندلی واقع شده است و شمار مبتلایان شناسایی شده در آن از مرز پنج میلیون نفر گذشت.

بر پایه فهرستی که پژوهشگران دانشگاه آمریکایی جانز هاپکینز ارائه می دهند تعداد قربانیان کرونا در ایالات متحده تا عصر یک شنبه بیش از 162 هزار و 600 نفر بوده است.

بعد از آمریکا برزیل با بیش از سه میلیون و 35 هزار مبتلا واقع شده است و تعداد قربانیان در آن بیش از 101 هزار نفر رسیده است.

هند دیگر کشوری است که موارد شناسایی شده ابتلا در آن میلیونی است. شمار مبتلایان هند تا روز یکشنبه حدود دو میلیون و 153 هزار نفر و تعداد قربانیان کووید 19 در آن نزدیک 43 هزار و 400 نفر گزارش شده است.

مطابق آمار، شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در دنیا تا به امروز به 20 میلیون و 24 هزار و 265 نفر رسیده است.

به این ترتیب کشور های آمریکا، برزیل و هند با فراتر از 10 میلیون مورد ابتلای شناسایی شده، دارای بیش از نیمی از تمام موارد ابتلا در دنیا هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 605

به "آغاز موج تازه کرونا در بعضی کشور ها و رکوردزنی های آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز موج تازه کرونا در بعضی کشور ها و رکوردزنی های آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید