دانشجویان علوم پزشکی در اولویت دریافت واکسن کرونا

به گزارش مجله چایی، مدیر کل امور دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه برنامه و نحوه امتحانات پایان ترم دانشجویان علوم پزشکی با توجه به عادی شدن شرایط برخی شهرها از نظر شیوع کرونا ویروس تغییر نمی کند، گفت: قطعا دانشجویانی که در خط مقدم درمان این ویروس باشند در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار می گیرند.

دانشجویان علوم پزشکی در اولویت دریافت واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران، مهندس رحمان خدابنده لو در مصاحبه با ایسنا ضمن بیان این مطلب در خصوص برنامه امتحانی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با توجه به عادی شدن شیوع کروناویروس در برخی شهرهای کشور تاکید کرد: برنامه های ابلاغی قبلی در زمینه امتحانات خاتمه ترم در شرایط فعلی هیچ تغییر نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه قطعا دانشجویانی که کارهای پرخطر دارند و در خط مقدم مبارزه با کروناویروس هستند، در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار خواهند گرفت، گفت: در خصوص واکسن کرونا ویروس اطلاعاتی ندارم اما طبیعا دانشجویانی که در بالین و بیمارستان فعالیت می کنند، در اولویت دریافت واکسن قرار خواهند گرفت. همانند واکسن آنفلوآنزا که این افراد در اولویت دریافت آن قرار گرفتند.

مدیر کل امور دانشجویی وزارت بهداشت به شرایط برگزاری امتحانات خاتمه ترم دانشجویان علوم پزشکی نیز اشاره کرد و افزود: دانشجویانی که به صورت حضوری در دانشگاه ها هستند ممکن است امتحانات خاتمه ترم حضوری داشته باشند اما دانشجویانی که ترم مجازی داشتند امتحانات مجازی خواهند داشت و تغییری در سیاست های وزارت بهداشت ایجاد نشده است.

خدابنده لو در خاتمه تاکید کرد: دانشجویانی که این ترم دروه های بالینی و کار عملی داشتند به صورت مقطعی در خوابگاه ها با ظرفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی اسکان داده می شوند. بنابراین صرفا خوابگاه به دانشجویانی که کار عملی دارند داده می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 889

به "دانشجویان علوم پزشکی در اولویت دریافت واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان علوم پزشکی در اولویت دریافت واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید