عباسی: شهرداری تهران لایحه بانک زمین را به شورا ارسال کند

به گزارش مجله چایی، رئیس کمیسیون، شهرسازی شورای شهر تهران از شهردار خواست که هر چه زودتر نسبت به ارایه لایحه بانک زمین شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر اقدام کند.

عباسی: شهرداری تهران لایحه بانک زمین را به شورا ارسال کند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهدی عباسی صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور، گفت: در طرح جامع و تفصیلی تهران به موضوع مدیریت اراضی ذخیره توسعه نوسازی شهر توجه و پرداخته شده تا در راستای تامین خدمات شهری و بعلاوه مدیریت اراضی سهم شهرداری که بواسطه اجرای قوانین از جمله تفکیک اراضی حاصل می گردد، مورد استفاده قرار گیرند. شورای اسلامی تهران نیز در مصوبات خود به منظور عملیاتی شدن این مهم، سازوکار موسوم به ایجادبانک زمین در شهرداری تهران را پیش بینی و مصوب کرد.

وی اضافه کرد: به منظور تحقق پذیری هر چه بیشتر خدمات عمومی و بهره برداری از املاک و اراضی سهم شهر با اولویت تأمین سرانه های خدمات عمومی و بعلاوه اعطای زمین معوض املاک در تامین خدمات به وسیله ساز وکار موسوم به بانک زمین، ارائه شیوه نامه اجرایی بانک مذکور به شورا جهت آنالیز و تصویب، تکلیف گردد که تا کنون محقق نشده است.

وی با بیان اینکه با توجه به اتمام مهلت مقرر در مصوبات و ضرورت ایجاد بانک زمین برای بکارگیری هدفمند منابع برای تامین سرانه های خدماتی شهر تهران، تسریع در انجام تکالیف به وسیله شهرداری لازم است، گفت: لذا بر اساس بند3 ماده 80 قانون شورا در مورد لزوم تهیه و ارایه شیوه نامه اجرایی بانک زمین به موجب تکلیف مصوبهبرنامه پنج ساله سوم توسعه شهر و مصوبه طرح تفصیلی ویژه منطقه 22 تذکر می دهم و از شهردار تهران انتظار دارم تا هر چه زودتر نسبت به ارایه لایحه بانک زمین شهرداری تهران به شورای اسلامی شهر اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آذر 1400 بروزرسانی: 10 آذر 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 1325

به "عباسی: شهرداری تهران لایحه بانک زمین را به شورا ارسال کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عباسی: شهرداری تهران لایحه بانک زمین را به شورا ارسال کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید