فراخوان طراحی سئوالات آزمون های علوم پزشکی به دانشگاهها ارسال شد

به گزارش مجله چایی، دکتر باقر لاریجانی با اعلام این خبر اضافه کرد: برای ارتقای کیفیت آزمون های علوم پزشکی و همچنین بانک سوالات این آزمون ها در نظر داریم تا از نظرات تمامی اعضای هیات علمی دانشگاهها استفاده کنیم.

فراخوان طراحی سئوالات آزمون های علوم پزشکی به دانشگاهها ارسال شد

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ قیمت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

وی افزود: طی فراخوانی از دانشگاهها و مناطق آمایشی خواسته شده تا با مشارکت گروه های آموزشی سئوالات خود را برای تمام آزمون های علوم پزشکی طراحی نمایند و به مرکز سنجش ارسال نمایند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت آزمون های علوم پزشکی گفت: برگزاری آزمون های با کیفیت علاوه بر اینکه باعث می گردد افراد با صلاحیت علمی و شرایط مناسب وارد دانشگاه های علوم پزشکی شوند، کیفیت آموزش در مقاطع مختلف را نیز معین می نماید.

وی گفت: سالیانه تعداد زیادی آزمون در حوزه علوم پزشکی برگزار می گردد، به طوری که در تقویم سال 96 مرکز سنجش آموزش پزشکی 32 آزمون قید شده است.

لاریجانی گفت: حوزه آموزش علوم پزشکی کشور به عنوان متولی تربیت نیروی انسانی حوزه سلامت مسئولیت پاسخگویی به نیازهای جامعه در این حوزه را بر عهده دارد و ضروری است آزمون های علوم پزشکی نیز متناسب با این نیازها طراحی گردد.

وی افزود: ارتقای آزمون های علوم پزشکی موضوعی است که در بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی مورد توجه قرار گرفته است.

معاون وزیر بهداشت، استانداردسازی آزمون های علوم پزشکی را یکی از اقدامات ضروری برای ارتقای نظام آموزش عالی سلامت ذکر کرد و گفت: برای استانداردسازی آزمون ها اولین گامی که باید برداشته گردد ایجاد بانک سوالات آزمون ها در تمام مقاطع است.

وی افزود: این کار باید طی مراحل مختلفی اجرایی گردد. در اولین مرحله کار طی مکاتبه ای از دانشگاههای علوم پزشکی کشور خواسته شده تا با هماهنگی دبیرخانه منطقه آمایشی مربوطه شان و با همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه در تمامی گروه ها سئوالاتی را جهت درج در بانک سئوال آزمون های علوم پزشکی آماده نمایند.

لاریجانی با بیان اینکه زیرساخت های لازم برای ایجاد بانک سئوال آزمون ها در مرکز سنجش آموزش پزشکی ایجاد شده است، گفت: در این مرحله از کار دانشگاهها متناسب با گروه های آموزشی که دارند در تمام مقاطع به طرح سئوال می پردازند.

وی گفت: هدف این است که از ظرفیت تمامی اعضای هیات علمی دانشگاهها در طراحی سئوالات آزمون های مختلف استفاده شده و از این طریق از سئوالات با کیفیت بیشتری در آزمون های علوم پزشکی استفاده گردد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: طی فراخوانی که برای ارسال سئوالات به دانشگاهها ارسال شده از ایشان خواسته شده سئوالات در قالب های مختلف اعم از چهارگزینه ای، نکات کلیدی KFP،PMP ، ایستگاه OSCE طراحی و ارسال گردد. فرم های مربوط به طراحی هر دسته از این سئوالات نیز در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته که می توانند استفاده نمایند.

وی افزود: بانک سئوالات آزمون های علوم پزشکی در سطوح مختلف فراگیران پزشکی مشتمل بر سئوالات آزمون های جامع پیش کارورزی، پذیرش دستیاری تخصصی و فوق تخصصی، ارتقا و گواهینامه و دانشنامه تخصصی، فوق تخصصی طراحی می گردد و دانشگاهها نیز می توانند سئوالات خود را برای تمامی این آزمون ها طراحی نمایند.

لاریجانی تاکید نمود: طراحی سئوالات در دانشگاهها ضروری است با دبیرخانه کلان منطقه آمایشی مربوطه صورت گیرد و حتما سئوالات در قالب فرم های قرار گرفته در سایت مرکز سنجش طراحی گردد.

وی گفت: سئوالات ارسالی از دانشگاهها طی مراحل مختلف ارزیابی می گردد و تمامی کوشش ما در معاونت آموزشی این است که سئوالاتی استاندارد و با کیفیت بالا در بانک سئوالات آزمون های تمامی سطوح درج گردد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید نمود: قاعدتا در این فرایند دانشگاهها حتما باید تدابیری را برای رعایت امنیت سئوالات و محرمانگی آن اتخاذ نموده و سئوالات را به مرکز سنجش آموزش پزشکی ارسال نمایند.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 758

به "فراخوان طراحی سئوالات آزمون های علوم پزشکی به دانشگاهها ارسال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان طراحی سئوالات آزمون های علوم پزشکی به دانشگاهها ارسال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید