وزیر خارجه فرانسه: سناریوی سوریه در لیبی تکرار می گردد

به گزارش مجله چایی، وزیر خارجه با بیان اینکه سناریوی سوریه در لیبی تکرار می گردد، بحران داخلی این کشور را بسیار پیچیده دانست.

وزیر خارجه فرانسه: سناریوی سوریه در لیبی تکرار می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه الرای الیوم، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در مجلس سنای این کشور گفت: شرایط لیبی بسیار پیچیده و بحران داخلی این کشور بدتر شده است.

ژان ایو لودریان توضیح داد: اکنون ما با تکرار سناریوی سوریه در لیبی روبرو هستیم.

این روزنامه فرامنطقه ای طی گزارشی درباره جدیدترین تحولات لیبی نوشت: دولت وفاق ملی (مورد تائید سازمان ملل) با یاری های نظامی ترکیه توانست پایگاه هوایی راهبردی الوطیه واقع در 140 کیلومتری جنوب غربی طرابلس را از تصرف نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر آزاد کند. اکنون خبرهایی در سطح محافل سیاسی- رسانه ای منتشر شده است مبنی بر اینکه روسیه در نظر دارد با قدرت وارد جنگ داخلی لیبی گردد و دربرابر طرح ترکیه در این کشور بایستد.

این خبر درحالی منتشر شده که اخباری دیگری حاکیست مسکو در حال آماده کردن طرح سیاسی است تا اوضاع لیبی را به حالت قبل بازگرداند. به همین دلیل، وزیر خارجه روسیه سه شنبه هفته جاری طی تماس تلفنی با رئیس مجلس نمایندگان لیبی (حامی حفتر) جدید ترین تحولات این کشور را مورد آنالیز قرار داد. در این تماس تلفنی دو طرف تاکید کردند بحران لیبی راه چاره نظامی ندارد و تمام گروه های سیاسی لیبیایی بایستی به وسیله گفت وگو با یکدیگر به این بحران خاتمه دهند.

مسکو از نیروهای ژنرال حفتر در نبرد داخلی لیبی حمایت می نماید و مستشاران روس در کنار این نیروها علیه دولت وفاق ملی می جنگند.

نیروهای حفتر بیش از یک سال است با حمایت گسترده تسلیحاتی و اقتصادی امارات و عربستان و مصر کوشش می نمایند سراسر لیبی از جمله طرابلس را تحت کنترل خود دربیآورند اما با مقاومت نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی پیروز به این کار نشده بلکه طی چند ماه گذشته متحمل شکست های سنگینی شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 464

به "وزیر خارجه فرانسه: سناریوی سوریه در لیبی تکرار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه فرانسه: سناریوی سوریه در لیبی تکرار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید