گاردین: کوشش پشت پرده لندن برای کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران

به گزارش مجله چایی، نشریه گاردین روز چهارشنبه 28 اسفند در گزارشی از کوشش پشت پرده دولت انگلیس برای کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

گاردین: کوشش پشت پرده لندن برای کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا این نشریه انگلیسی اضافه کرد، دولت دونالد ترامپ ادعا می نماید که مواد دارویی به وسیله سازوکار اقتصادی سوئیس قابل دسترسی است اما مقام های دولت انگلیس نگران هستند که این فرایند به حدی پیچیده و مشروط باشد که در عمل ناکارآمد است.

مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا هفته گذشته خاطرنشان کرد هر کشوری که تمایل دارد به ایران مساعدت دارویی صورت دهد باید خواهان آزادی تمام اتباع دو تابعیتی در این کشور گردد. گاردین نوشت با این حال انگلیس رویکرد نرم تری را در پیش گرفته و چنین درخواستی را مطرح ننموده است.

وزارت تجارت آمریکا همزمان با گسترش شیوع کرونا در دنیا و ایران 24 فرد حقیقی و حقوقی از جمله مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران را به بهانه آنچه همکاری در فعالیت هسته ای ایران و پاکستان خوانده است، در فهرست اشخاص تحریم شده قرار داد.

وزارت تجارت آمریکا تاکید نموده است هرگونه تعامل با این افراد به مجوزهای اضافی تری احتیاج دارد.

سفیر کشورمان در لندن نیز روز چهارشنبه خواهان مشارکت رسانه های انگلیس علیه تحریم های ضد ایرانی آمریکا شد.

حمید بعیدی نژاد با انتشار پیامی در توییتر نوشت: به دلیل عدم امکان برگزاری جلسه با رسانه های انگلیس بخاطر شیوع کرونا، طی نامه ای از آنها درخواست شد که بنابر وظیفه انسانی، ضمن افزایش آگاهی دنیایان پیرامون آثار ضد بشری تحریم های آمریکا در محدود کردن منابع پزشکی واقتصادی/اقتصادی ایران برای مقابله با کرونا، خواهان لغو این تحریم ها گردند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز 17 هزار و 361 نفر در ایران به کرونا مبتلا شده و یک هزار و 135 نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 316

به "گاردین: کوشش پشت پرده لندن برای کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین: کوشش پشت پرده لندن برای کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید