اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات 1400 اعمال می گردد؟

به گزارش مجله چایی، تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید نمود که در صورت تایید نهایی از سوی شورای نگهبان، انتخابات 1400 براساس قانون اصلاحی برگزار می گردد.

اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات 1400 اعمال می گردد؟

به گزارش روابط عمومی مجلس، علی حدادی با اشاره به برطرف ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در صحن علنی مجلس، گفت: در نشست علنی (26 اسفندماه) مجلس ایرادات اعاده شده شورای نگهبان را آنالیز و برطرف کردیم و با تایید نهایی از سوی شورا، امیدواریم اصلاحات اجرا شده برای اجرا در انتخایات 1400 ابلاغ گردد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: از مهمترین تاثیرات اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری این است که دیگر در زمان انتخابات شاهد حضور چندین هزار نفر در ستاد انتخابات برای اعلام کاندیداتوری نیستیم، این مسئله باعث وهن جمهوری اسلامی شده بود.

وی با بیان اینکه برای اعلام کاندیداتور باید افراد سن، تحصیلات و سابقه مدیریت داشته باشند، گفت: در راستای تعادل بخشی و توازن در انتخابات ریاست جمهوری، معیارهای سنی، تحصیلی و سابقه مدیریت لحاظ شد تا هر کسی نخواهد بر صندلی ریاست جمهوری که اختیار مدیریت امور کشور را دارد تکیه بزند.

این نماینده مجلس تاکید نمود: معیارهای دیگر با استناد به معیارها و محورهای اعلامی قانون اساسی است و بیان این نکات به هیچ وجه نافی اختیارات شورای نگهبان نیست، بلکه این معیارها احصا شد که در صورت لزوم شورای نگهبان به آن رجوع کند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: در گذشته هیچ ضابطه ای برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وجود نداشت، اما با در نظر دریافت معیارهای اولیه دیگر هر کسی نمی تواند در انتخابات ثبت نام کند، در واقع با اصلاح قانون به مراحل ثبت نام انتابات ریاست جمهوری یاری شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: teaslimming.ir شناسه مطلب: 988

به "اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات 1400 اعمال می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات 1400 اعمال می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید